Wypoczynek

2
W ostatnich latach coraz bardziej popularną formą urlopu jest aktywny wypoczynek, a Dalmacja doskonale się na ten rodzaj odpoczynku nadaje.

Położenie tutejszych kąpielisk a także dbałość o ich jakość każdego roku owocuje przyznaniem przynajmniej kilku chorwackim plażom Niebieskiej Flagi, co oznacza pierwszy stopień czystości zarówno woda jak i plaży.
W Dalmacji mamy też naturalne doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, a to za sprawą bardzo dużej ilości portów i przystani, w których możemy zacumować. Można pływać tutaj wynajętym lub własnymi żaglówkami, katamaranami. Również baza dla amatorów windsurfingu jest znakomicie rozbudowana i przygotowana.
Praktycznie w każdym kurorcie można wypożyczyć niezbędny sprzęt, a także zapisać się do szkoły na krótki kurs, po którym będziemy mogli korzystać z przyjemności jaką daje pływanie na desce.

plazaJeśli jesteśmy zwolennikami pieszych wędrówek to również nie będziemy rozczarowani. Wówczas wystarczy zaplanować pobyt na wyspie Krk lub okolicach Baski. Z kolei amatorzy wspinaczki powinni wybrać się do Parku Narodowego Paklenica, który znany jest z bardzo dobrze przygotowanych tras a jest ich tutaj około 400.

Ze sportów wodnych również nurkowanie cieszy się dużą popularnością w Chorwacji, a najlepsze miejsca do nurkowania są wyspy Mljet, Palagruza. Trzeba tylko pamiętać, że nurkowanie wymaga specjalnych zezwoleń.