Primosten

Miasto Primosten w Chorwacji

Malownicze położenie tuż nad turkusową wodą Adriatyku, oryginalna architektura oraz klimatyczne winnice sprawiają, iż Primošten to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na urlop, głownie przez miłośników ciszy i spokoju. Mała Raduča uznawana jest zaś za jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż Chorwacji.

Atrakcje turystyczne kurortu Primošten – co warto zobaczyć?

Malownicze miasteczko położone jest na otoczonym wodą półwyspie, w odległości ok. 60 km od Splitu i 30 km od kurortu Sibenik. Primošten zachwyca spokojnymi i rozległymi plażami, gdzie można zaczerpnąć chwili relaksu oraz wspaniałymi winnicami, które oferują degustacje wysokich jakościowo chorwackich trunków. Amatorzy pieszych wędrówek, pragnący zapoznać się z winną historią miasta, mogą zaś wziąć udział w specjalnych wycieczkach szlakiem Priomsten Wine Trail.

Osoby preferujące spacery po mieście, koniecznie powinny zawitać nad pełen uroku port; wybrać się do kościoła parafialnego im. Św. Jerzego, który został wybudowany w XV w. na szczycie wzniesienia oraz zwiedzić zabytkowy kościół św. Rocha. Liczne kameralne kawiarenki, znajdujące się w wąskich uliczkach centrum, stwarzają zaś idealne warunki do odpoczynku.

Kurort Primošten słynie ponadto z licznych imprez, odbywających się latem, jak np.: występy folklorystyczne, nocne łowienie ryb czy wieczorne koncerty dalmackiej muzyki ludowej. Miłośnicy sportów wodnych mogą natomiast przeżyć niezwykłe i pełne emocji chwile podczas nurkowania, jazdy na skuterze wodnym czy żeglarstwa.

About Author


Damian