Korcula

Szczególnie popularnym miejscem jest malownicza wyspa Korcula. Jest to środkowo – dalmatyńska wyspa, która rozciąga się od zachodu w kierunku wschodnim, równolegle do pobliskiego lądu. Jej długość wynosi prawie 50 kilometrów, z tego powodu jest to tak chętnie odwiedzane miejsce przez wielu turystów.

Jednak wyspa jest nie tylko popularna z powodu dużej powierzchni. Znajdziemy na niej wiele malowniczych plaż, z których będziemy mogli podziwiać Morze Adriatyckie. Warto pamiętać także, iż w zależności w jakim punkcie się znajdziemy, plaże na Korcula także sięgają malowniczych zatoczek oraz rozlewisk, które łączą wyspę z lądem.

Atrakcje wyspy Korcula to także malownicze gaje oliwne. Niewiele osób ma świadomość, jednak to właśnie w tym miejscu znajdziemy nawet stuletnie gaje oliwne, a także piękne winnice. Warto na wyspie zwiedzić także prastare rezydencje letniskowe, jak również starożytne osady. Wszystkie wymienione budynki co roku przyciągają na wyspę turystów z całego świata, ponieważ swoim wyglądem przypominają budowle z dawnych czasów tworząc niezapomniany klimat.

Jeżeli marzymy o spokojnym wypoczynku nad brzegiem morza, a także chcemy podziwiać piękne widoki i cieszyć się słoneczną pogodą, powinniśmy zdecydować się na malowniczą Chorwację. W szczególności chętnie odwiedzanym miejscem przez wielu turystów jest atrakcyjna wyspa Korcula, na której każdy turysta niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

About Author


Damian